Domů

Arboretum čarověníků, školka 2 ha, neuvěřitelně bohatý sortiment dřevin nabízených za ceny pěstitele, spolu s jeho odbornou radou.

Novinky

Návrh výsadby zdarma
Chcete vysazovat předzahrádku, dvůr, atrium či menší zahradu a nevíte si sami rady s výběrem rostlin a jejich uspořádáním? Jste schopní si výsadbu podle jednoduchého návrhu zasadit sami? Nechcete platit za plány, kterým stejně nerozumíte?

Akční nabídka duben 2018

Novinky v sortimentu borovice vejmutovky

SMARAGD - nejen pro živé ploty

Akční nabídka
Pinus leucodermis’Schmidtii’, šířka koruny 25-30 cm, výška kmínku 40 cm 390,- Kč

Kilometrová banka
Zákazníkům, kteří jsou z větší vzdálenosti než je 100 km od našeho zahradnictví, nabízíme slevu na zakoupené zboží.

Atraktivní štětináči
Existuje několik čarověníků borovic, které mají jednu podobnou zvláštnost. Netvoří klasické pupeny, ale na koncích větviček jim vyrůstají krátké štětičky jemných a světleji zbarvených jehlic. Díky nim získávají neobyčejně atraktivní vzhled.

Jinan dvoulaločný - krása, která léčí!
Už žádné tobolky, ale přírodní domácí lék a na co to vlastně je? No přece na vaši paměť!!!

Hvězda z Hollywoodu i ve vaší zahradě
Červenolistý okrasný keř pro parkové výsadby. Plodí již druhým rokem po výsadbě, tolerantní proti šárce švestek.
Opět v prodeji, velikost 130cm v kontejneru, cena 200,-Kč.

Jalovce roubované na kmínku
Jalovce roubované na kmínku představují nové použití běžně pěstovaných poléhavých jalovců. Ve své původní formě se využívají k pokryvu ploch na osluněných stanovištích. Naproti tomu, roubované na kmínku se z dřevin doplňkových stávají atraktivními solitérami.

Novinka z pravěku - Thuja plicata Whirpcord
Thuja plicata ´Whirpcord´ - naprosto výjimečný kultivar zeravu řasnatého, pocházejícího ze Sevení Ameriky. Rostliny vytvářejí fontánu sytě zelených, lesklých provázků.

Zámek Notre Dame i ve vaší zahradě
Příroda je mocná kouzelnice a stejně jako člověk dokázal postavit překrásný chrám Notre Dame v Paříži, dokázala v podobě čarověníků vykouzlit podobné tvary ve světě dřevin.

Tanuki
Tanuki je postava japonské mytologie. Jde o personifikaci japonského poddruhu psíka mývalovitého. V japonských pohádkách a bajkách vystupuje jako rozjařený dareba, mistr převleků a proměn, lehkovážný, zlomyslný, mazaný, ale někdy i mírně přihlouplý.

O firmě

Firma OKRASNÉ DŘEVINY JALUBÍ je rodinná firma s dlouholetou tradicí. V naší školce se zabýváme pěstováním zejména roubovaných jehličnatých a listnatých dřevin.

Naší hlavní specializací jsou čarověníky, kterých máme ve sbírce již několik set kultivarů. Zakladatel firmy, pan Miroslav Kostelníček starší, patří k průkopníkům sběru a pěstování čarověníků v České Republice. Jeho syn, Ing. Miroslav Kostelníček mladší, je autorem knihy Čarověníky v naší zahradě.

Nabízíme velkoobchodní i maloobchodní prodej. Součástí školky je i rozsáhlá ukázková výsadba s jezírkem.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Pohledy od nás