Atraktivní štětináči

Úvod » Atraktivní štětináči

Existuje několik čarověníků borovic, které mají jednu podobnou zvláštnost. Netvoří klasické pupeny, ale na koncích větviček jim vyrůstají krátké štětičky jemných a světleji zbarvených jehlic. Díky nim získávají neobyčejně atraktivní vzhled.

Nejpěstovanější jsou následující kultivary:

Pinus mugo ´Michal´

Miniaturní forma kleče, která po 10 letech dorůstá velikosti jen 50 cm. Základní jehlice mají velikost 2-5cm a štětičky uprostřed výhonů jen 1 – 2 cm. Velmi zakrslý kultivar do malých skalek, ideální na slunná a suchá stanoviště.

pinus mugo michal 1
Pinus mugo Michal

Pinus mugo ´Varela´

Překrásný, naprosto pravidelně rostoucí a kompaktní kultivar, s kulovitou korunou a ročními přírůstky o délce 10 cm. Vynikající borovice vhodná do jakéhokoli typu výsadeb. Je stejně krásná u země, ale i roubovaná na libovolně vysokých kmíncích, které dávají vyniknout její pravidelné koruně a obzvláště atraktivnímu vzhledu.

Pinus mugo Varela - léto
pinus mugo varela
Pinus mugo Varela - zima
pinus mugo varela 2
Pinus mugo Varela
img 0410
Pinus mugo Varela - detail

Pinus nigra ´Spielberg´ (syn. ´Würstle´)

Černá borovice s 15 cm dlouhými, temně zelenými jehlicemi, které svou délkou ještě zvýrazňují rozdíl mezi nimi a štětičkami krátkých a světlých jehlic na vrcholcích výhonů. Tvar koruny je vejčitý a velmi pravidelně uspořádaný.

Středně vzrůstný kultivar, dosahující velikosti 1,5 – 2 m, hodící se jako součást zapojených výsadeb v zahradách i předzahrádkách.

pinus nigra spilberg
Pinus nigra Spilberg
pinus nigra spielberg 2
Pinus nigra Spielberg
pinus nigra spielberg detail
Pinus nigra Spielberg - detail
Přejít nahoru