Návrh zahrady zdarma

Úvod » Služby » Návrh zahrady zdarma
Chcete vysazovat předzahrádku, dvůr, atrium či menší zahradu a nevíte si sami rady s výběrem rostlin a jejich uspořádáním? Jste schopní si výsadbu podle jednoduchého návrhu zasadit sami? Nechcete platit za plány, kterým stejně nerozumíte?

 

Jak na to?

 1. Prostor výsadby vyfoťte na digitální fotoaparát a vytiskněte na papír formátu A4. Získáme tak jednoduchý, ale přehledný plán daného prostoru v barvě, měřítku i s okolním prostředím a detaily. Je-li prostor členitý, vyfoťte jednotlivé pohledy tak, aby na sebe navazovaly. Nestačí fotografie v mobilním telefonu! Displej je příliš malý a obtížně se s ním pracuje.
 2. Po předchozí domluvě termínu prostřednictvím emailu m.kostelnicek@email.cz (Ing. Miroslav Kostelníček) přijeďte i s fotografiemi. Prosíme nedomlouvejte termíny prostřednictvím telefonu!
 3. Po vysvětlení vaší představy o výsadbě (celkový charakter výsadby, požadovaná velikost rostlin v jednotlivých částech výsadby po letech, funkce výsadby, preference druhů, zvláštní požadavky atd.) si prohlédnete množství ukázkových rostlin, které vaší představě napomohou.
 4. Vaši představu o rostlinách spojíme s vhodností dřevin v závislosti na podmínkách stanoviště (světlo, stín, návětrná strana, vlhko, sucho atd.).
 5. Navrhneme vám několik variant řešení i možností výběru dřevin.
 6. Vybereme konkrétní rostliny. (Sami si vyberete tu nejkrásnější rostlinu z nabízeného množství dostupných velikostí a cen). Sestavíme jednotlivé rostliny na fiktivním prostoru v měřítku a doladíme detaily.
 7. Květináče s rostlinami popíšeme křídou čísly a čísly označíme pozici rostlin v měřítku na fotce-plánu. Získáme tak přesný a jednoduchý plán s konkrétními rostlinami. Případně si pořídíte pomocí mobilního telefonu či tabletu fotografie skutečného rozmístění rostlin na fiktivním prostoru.
 8. Přesně vám popíšeme nároky dřevin při výsadbě (substrát, hnojení, zálivka) zároveň s návodem na údržbu po výsadbě a v dalších letech.
 9. Rostliny odvezete a zasadíte dle plánu.

Výhody

 • Návrh a poradenství naprosto ZDARMA!!!
 • Rostliny si vyberete a odvezete při jediné návštěvě.
 • Navrhneme vám několik variant řešení.
 • Vybíráte si konkrétní rostliny, které vidíte v dospělé i prodejní velikosti, a ne barevné fleky s nic neříkajícími latinskými názvy na plánu.
 • Máte možnost výběru rostlin v průběhu tvoření návrhu.
 • Nesháníte rostliny, které neznáte podle návrhu, v němž se nevyznáte.
 • Bezkonkurenční cena rostlin přímo od pěstitele! (Ceny můžete jednoduše srovnat, pokud již máte architektonický návrh a nacenění od konkurence).
 • Máte radost z toho, že jste se na výsadbě osobně podíleli a zvládli ji „téměř sami“.
 • Radí vám odborník – zahradník, který nejenže ví, jak rostliny vypadají, ale zejména zná jejich stanovištní a pěstební nároky z vlastní mnohaleté zkušenosti. Zároveň vám poskytne praktické rady spojené s jejich údržbou a pěstováním v dalších letech po výsadbě.
 • Konečná cena výsadby je až řádově nižší než při celkové realizaci firmou.

Naše firma má téměř třicetileté zkušenosti s realizacemi zahrad a pěstováním okrasných dřevin. Jsme absolventy Zahradnické fakulty Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně.

Přejít nahoru