Vícekmeny, tvarované dřeviny

Úvod » Sortiment » Vícekmeny, tvarované dřeviny
Vícekmeny

 

Acer tataricum subsp ginnala
Acer tataricum subsp ginnala
Betula utilis var jacquemontii
Betula utilis var jacquemontii

 

 

Dřeviny pěstované s více kmeny, nachází uplatnění v okrasných zahradách jako zajímavé solitéry. Můžeme je doplnit (podsadit) nízkými keři či podrostem trvalek, které v barevné kombinaci ještě více zvýrazní jejich tvar, barvu listů či kůry.

Nabízíme vícekmeny břízy Betula utilis var jacquemntii, muchovníku Amelanchier lamarckii, černého jeřábu Aronia melanocarpa, javoru tatarského Acer ginnala už od 750,- Kč.

 

 

Tvarované dřeviny

 

Dřeviny s několika patry, někdy také nazývané jako "obláčkové dřeviny" se pěstují dvěma způsoby. Tím prvním je pravidelné stříhání a zaštipování zpravidla původních dřevin do jednotlivých pater. V tomto případě jde o BONSAI v pravém slova smyslu. Jejich nevýhodou, obzvláště u velkých dřevin, je velmi náročný řez po časové, ale i odborné stránce.

Druhým způsobem získání kmene či více kmenů s jednotlivými patry je naroubování zakrslých kultivarů (nejčastěji čarověníků) na jednotlivé větve. V tomto případě rostou jednotlivá patra jen velmi pomalu a odpadá jejich pravidelný řez. Po mnoha letech pěstování je třeba jen občasné odstranění výhonů, které rostou mimo požadovaný tvar či jejich zaštípnutí.

Nabízíme tvarované borovice ve velikosti kolem jednoho metru se 3-5 patry za cenu 1500-3500,- Kč a velké borovice s 10-20 patry o velikosti 1,5-2m. v kontejneru 80 litrů a ceně 8500-10500,-Kč.

 

Přejít nahoru